Aktuální informace

ZÁJEZD na Slovensko – Veľká Rača + skanzen Vychylovka  (změna termínu na 3. června 2017)

I letos pořádáme pozdní jarní výlet do slovenských hor. Tentokrát jsme zvolili Kysuce – kraj dříve velmi chudý a zapomenutý, leč s bohatou kuturou, rázovitou architekturou a krásnou přírodou. Husté lesy na slovensko-polském pomezí skýtají mnohá překvapení, krásné výhledy a v létě mnoho hub. Lyžaři to tady mají naopak rádi v zimě, protože areál Velka Rača-Oščadnica byl moderně přebudován. Náš výlet bude mít 2 části – dopoledne návštěva skanzenu Vychylovka (úzkokolejné uvraťová železnice, určená původně na svážení dřeva + historická stavení), k poledni potom lanovkou vyjedem do výše cca 1000, odkud je to pohodlnou cestou asi 4 km mírným stoupáním na vrchol Velké Rači. Odjezd 6,30 od divadla, cena 250,- Kč; předpokládaný návrat 19-20 hodin. Na lanovku, či jinou útratu je třeba vzít s sebou eura.

ZÁJEZD – zahradnicství v Polsku (29. dubna 2017)

Pro velký zájem v minulých letech a Vaše velmi kladné hodnocení, letos opět pořádáme zájezd do zahradnictví v Polsku. Původní představa byla, že také navštívíme krásně vyzdobené městečko Pštinu (Ogrody Daisy – www.pszczynska.pl), ale tato každoroční akce se koná vždy okolo 20. května, a to je mimo naše obvyklé termíny. Přesto se na zpáteční cestě v tomto městečku zastavíme a prohlédneme si ono náměstí (možnost občerstvení) a bude možno nahlédnout do pěkného starého zámeckého parku.

Během zájezdu (odjezd plánujeme cca v 6,00) navštívíme nejdříve Pisarzowice, kde jsou nedaleko sebe dvě zahradnictví PUDELKO (www.pudelko.com.pl), které má v nabídce hlavně dřeviny a PUDELEK – Azalia (www.azalia.pl), které je rozsáhlejší a lze zde koupit azalky, které jinde neuvidíte, je zde i další velmi široký sortiment. Zahradnictví je pěkné i architektonicky a na více místech je možnost občerstvení a WC. Dalším místem je Kubizcek (www.kubiczek.com.pl), opět spíše orientovaný na dřeviny, ale je zde krásná zahrada s inspirativním využitím kamene. Poslední zahradnictví je v obci Goczałkowice (www.kapias.pl), které nám vychvalovali mnozí naši kolegové. Zde budou naše nákupy končit a přes výše zmíněnou Pštinu se budeme vracet domů (předpokládaný návrat 20.00-20,30). V této oblasti Polska je možno platit většinou jak eury, tak i korunami, a mnohde berou i karty. Ceny jsou velmi příznivé!  Sortiment jiný a širší!