Výstava 2017

Jako tradičně, i letos jsme v polovine května uspořádali výstavu skalniček, konifer a rhododendronů. Již šest let využívám přízemní prostory Domova mládeže I. Střední prùmyslové školy polytechnické (přímo pod budovou policie).

bude FOTO

Výsatava má část výstavní a prodejní. Tradičně zahajujeme ve čtvrtek odpoledne dovozem exponátů a rostlin do prodeje. Výstava je výsledkem našeho společného úsilí. Využíváme spojení mužské síly a technických schopností s ženskou pracovitosti, jako i smyslem pro estetiku. Na rozdíl od jiných sdružení skalničkářů vytváříme výstavu ve vnitřních prostorách, a to na ploše asi 4 x 16 metrů. Je rozčlenena na plochu konifer a rhododendronů (azalek), skalku, pasáž s osázenými kameny a koryty, plochu sukulentů, bonsajový koutek a čast s orchidejemi a tořivkami, letos si našla své místo i mísa s bohatě kvetoucími kaktusy.

bude FOTO

Exponáty dodávají naši členové, za což jim děkujeme. Není snadné udržet rostlinu v požadované kvalitě, ideálně kvetoucí v proběhu 3 dnů výstavy. I proto jsme se letost rozhodli, že nejkrásnější exponáty oceníme.

bude FOTO

Pro ty, kdo se letos z různých důvodů nemohli dostavit, jsme připravili 10 minutové VIDEO, které věříme, že vás naláká na příští rok. Velikost souboru je 335 BM a je třeba je nedříve stáhnout do počítače.

bude FOTO

I letos byla prodejní část bohatá, jakkoli dle našich představ by sortiment mohl být širší. Hlavně chyběly azalky, rhododendrony a konifery, ze skalniček pak hožce, lomikámeny a další. Věřte, že se budeme snažit příští rok nabídku posílit, rostliny se ale potřeba napěstovat. K tomu je potřeba aktivních členů. Zvažte proto, jestli nechcete přijít mezi nás a na příští výstavě se také podílet. Zájemci se můžou hlásit na kontaktních adresách a telefonech.

Závěrem bychom chtělí všem, kteří naši výstavu navštívili poděkovat a současně je požádat o zpětnou vazbu. Budeme rádi za jakoukoli připomínku (včetně kritických), poznámku, nabídku či námět.

Za výbor Klubu skalkařů Zlín, Michal Klácel