Výstava 2018

Jako tradičně, i letos pořádáme v květnu výstavu skalniček, konifer a rhododendronů. Stejně jako v minulém roce se bude konat v přízemí Domova mládeže I. Střední průmyslové školy polytechnické (přímo pod budovou policie).  Mapka ke stažení, resp. městská trasa na mapy.cz

TERMÍN:  od pátku 11. května v 9.00 hod. do neděle 13. května 15.00 hod.

Plakáty si mužete stánout zde: barevný A3, ČB-A4, ČB-2xA5, ČB-4xA6

Pro prodejce soubory ke stažení: POKYNY, Předávací PROTOKOL rostlin

Výstava bude mít opět  část výstavní a část prodejní. Pro ilustraci několik snímků z loňského roku.

Tradičně přípravu zahajujeme již ve čtvrtek (letos 10. května) v 15.00 dovozem exponátů a rostlin do prodeje. Opět budou k dispozici 2 auta, proto zájemci o přepravu se hlaste u Petra Hány (737 663 827) nebo Michala Klácela (724 625 012).

!!! Očekáváme zapojení co nejvíce členů (po všechny 3 dny) !!!

Exponáty vytvářejí obraz celé výstavy, proto je v našem zájmu, aby byly, co nejhezčí. Na to je třeba se po celý rok připravovat – vybrat správné rostliny a dřeviny, použít vhodné nádoby a u kvetoucích druhů se snažit „načasovat“ jejich kvetení. Něco se snažíme urychlit na slunci, něco naopak brzdíme ve stínu. Není snadné nachystat rostliny v požadované kvalitě, ideálně kvetoucí právě v době 3 dnů výstavy.

Stejně jako loni, i  letos vyhodnotíme nejkrásnější exponáty.

Chtěli bychom VÁS na tuto výstavu pozvat! Věříme, že si jako každoročně užijete estetický zážitek a případně koupíte něco do vaší skalky nebo zahrady. Naše rostliny nejsou tak krásné jako ty ze supermarketů a velkých zahradniství, ale jsou vypěstované v našich podmínkách a lze ožekávát, že déle vydrží, zejména s ohledem na stále se zvyšující a déle trvající letní teploty.

Za výbor Klubu skalkařů Zlín, Michal Klácel.